تونس(2)

اینجا شهرها کلا سفید به نظر می رسند،چون نمای بیشتر خانه ها به رنگ سفیدند و رعایت این نکته باعث شده که شهرها زیبا به نظر برسند.

تونس کشوری گردشگری است البته پس از انقلاب،بخش عمده گردشگران خود را از دست داده،طوری که ما زمانی که به تونس رسیدیم،تنها پروازی بودیم که در فرودگاه نشستیم و فرودگاه بسیار خلوت بود،برعکس فرودگاه استانبول،که هواپیماها پشت سریکدیگر معطل تیک آف در باند پروازند.

هتلی که ما در آن استقرار داریم در مرکز شهر است.وارد کوچه و خیابان ها که می شوی،می فهمی که وارد کشوری جهان سومی شده ای و از این تعجب می کنی که چرا اروپایی ها برای گردشگری به اینجا می آیند!

کنار خیابانها و کوچه های شهرتونس،پر از ته سیگار و سطل های زباله ای است که مملو از زباله است،انگار که اینجا شهرداری ندارد.

اما به شمال شهر که می روی،اوضاع به مراتب بهتر است،خیابانها،کوچه ها، ساختمانها و منازلی شیک تر و تمیزتر.اینجاست که کمی امیدوار می شوی و خودت را توجیه می کنی که چرا گردشگران به اینجا می آیند!

/ 4 نظر / 11 بازدید
*الله رمز وجودی من*

سلام..عجب اوضاعیه!هه بله فقط آدرسو تغییر دادم اون وبلاگ دیگه حذف شده ولی تمام مطالبم به این آدرس فرستاده شده..مرسی که سر زدین [لبخند][گل]

مریم جون

سلام.خوبی؟مرسی که تونس رو برامون تعریف میکنی.. ولی احساس میکنم تو همه جا ها یا بهتر بگم بیشتر جاها بالاشهرا بهتر از پائین شهرن..ولی کاش دلیلی هم برا توجیحش بود.شاید بخاطر اینکه بالاشهر بیشتر بهش بها میدن ..نمیدونم در هر صورت مرسی ازت بخاطر معرفی تونس.. موفق باشی و ماندگار.و سلامت.بازهم منتظر حرف های قشنگت هستم.[گل][لبخند]

سیلسپور

حسن جان سلام: خوش بگذره و از طرف من از موزه باردو ،کلیسای سنت لوئیس ،شهرک بندر ی سیدی بو سعید،مسجد زیتونیه ،خیابان حبیب بورقیبه محل تفریح جوانان و مردم این شهرهمچنین برای خرید به خیابان شانزلیزه این خیابان برو و انواع لباسهای مارک دار آن که دارای قیمتهای مناسبی نیز هست سوغاتی بخر. راستی یه گزارش درباره اعتراض اسلامگرایان به پخش فیلم “پرسپولیس” در تلویزیون تونس تهیه کن. تیممون چرا می بازه ؟؟؟

همسفر

یعنی اونجا هم همه ی امکانات مال ِ شمال ِ شهری هاست؟؟؟ هی وای من... [زبان]