تونس(6)

اینجا از خودشان ماشین ندارند،یعنی مثل ما نیستند که خودکفاشده ایم،ماشین هایشان همه واردتی است!ماشین ها بیشتر فرانسوی،ایتالیایی و آلمانی است و بعد ماشین های آمریکایی و ژاپنی.ماشین های کره ای مثل انواع کیا و هیوندای را کمتر در تونس می بینی و اگر هم ببینی بیشتر متعلق به لیبیایی هاست.

ماشین های فرانسوی هم که شامل انواع پژو و رنو است و تازه می فهمی که به غیر از 405 و 206 هم ماشین های دیگری هم هست که به آن پژو می گویند!تازه،اینجا می فهمی که آن چیزی که در ایران به اسم 207 سوار می شویم،اینجا +206 است و 207 خود ماشین دیگری است!

اینجا می بینی که ال 90 و ریو و پرایدهای خوشگل تری هم هست برای سوار شدن.(راستی چرا ما بی ریخت ترین ماشین ها را برای مونتاژ در ایران انتخاب می کنیم؟!)

ماشین های آلمانی هم شامل انواع فولکس واگن،بنز،ب ام و و آئودی و ماشین های ایتالیایی هم مثل انواع فیات و آلفارومئو در خیابان های تونس دیده می شود.

این 207 واقعیه!این هم 206 پلاس که ما جای 207 سوار میشیم!

پراید پیشرفته!ریوی خوشگل

/ 10 نظر / 51 بازدید
مریم جون

سلام خوبی؟ حالا به ماشین و مدلاش گیر بده خوب خوشگل تره ولخرجی کن یکی بگیر بیار ایران ببر ایران خودرو سایپا و...نشون بده بگو یاد بگیرین .شما هم خودرو سازین.. خوبی حسن جان خوش میگذره بهت...مواظب خودت باش..[لبخند][گل]

محسن ناهید

درود بر شما جناب قاسم زاده فکر میکردم که ما دیگه تو رانندگی آخرشیم نگو که تونسی ها فرسخ ها از ما جلو ترند امیدوارم که این تونس هم به شما خوش بگذره و ایام هم به کامتون باشه[گل]

سپهر

خوب بد نیست منتظر ماست بی صبرانه اینایی که ما سوار میشیم ماشین نیست گاری تشریف دارن[نیشخند]

مریم

همه چیمون به همه چیمون میاد آقای قاسم زاده هر روز به خودم قول میدم که از بی عدالتی و خیلی چیزهای دیگه که جای خودش نیست حرص نخورم اما نمیزارید که . . . [افسوس]

asal

Yani ma az toones ham aghabtarim?! :-o H e y vaye man! Rasti, salam :-)

بانو « ميم »

کاش توی کشور ِ ما هم هزینه ای که برای خودکفایی پرداخت میکنند رو میدادن به گمرک! به جاش ماشین وارد می کردن! بلکه ماشین های کمتری منفجر می شد!!!

عکسارو باز نمیکنه دادش حسن! چه بش کنیم آقا جو(با لحچه کاشونی بخون)

محدثه جعفری

سلام ای بابا چه گیری دادین به این ماشینای تونسی ها ! صنعت ماشین ما که حکایتیه برای خودش! بی خیال از بحث ماشین بیا بیرون داداش. فکرکنم فقط تو خیابوناشون میچرخیا!

asal

bi sabrane montazere edameash hastim!!

مهدیه پوریادگار

سلام می گم دادا...خبس حالا که اونا ماشین سازی واس خودشون ندارند...ما بریم اونجا سرمایه گذاری کونیم....چطورس به نظردون؟؟؟؟؟[متفکر] بعض این پژووواس که!!!!![تعجب]